Pracovné požiadavky pre prácu v Rakúsku

Medzi najžiadanejšie pracovné ponuky v Rakúsku patria predovšetkým profesie z oblasti IT, cestovného ruchu, zdravotníctva a sociálnej starostlivosti. Ak by sme však zohľadnili aj výšku platu s ponukou na trhu, tak častokrát by sme sa dostali k rozdielnym číslam.

Najžiadanejšie vysokokvalifikovaného
pracovné ponuky v Rakúsku

Medzi najviac žiadaných uchádzačov o zamestnanie e na trhu v Rakúskubezpochyby patria predovšetkým IT-čkári. Tých plat sa neraz pohybuje aj nad hranicou 5000 € mesačne. Konkrétne medzi najžiadanejšie odbory z IT patria SAP programátori a Java programátori, ktorí sa neraz v Rakúsku podieľajú aj na väčších projektoch. Medzi ďalšie najžiadanejšie pracovné ponuky v Rakúsku môžeme zaradiť aj profesie ako projektant, architekt, lekár, či farmaceut. S vyššie kvalifikovanou pozíciou práce v Rakúsku však zamestnávatelia vyžadujú okrem životopisu v nemčine aj konkrétne certifikáty o spôsobilosti práce v tomto obore. Práve z toho dôvodu je získať vysoko kvalifikovanú prácu bez praxe a potrebných diplomov veľmi náročné.

pracovné profesie

Ostatné najžiadanejšie
pracovné ponuky v Rakúsku

Mnoho Slovákov v Rakúsku pracuje predovšetkým na nižších pracovných pozíciách, ktoré sú však stále pre väčšinu z nás dostatočne atraktívne. Medzi najžiadanejšie pracovné ponuky v Rakúsku môžeme zaradiť aj niektoré pozície v sociálnej sfére, ako napríklad opatrovateľka. Túto prácu zväčša vykonávajú ženy, ktoré si tak môžu neraz privyrobiť mesačne aj viac ako 1200 €. Podmienkou je aj v tomto prípade nemčina na komunikatívnej úrovni a taktiež aj opatrovateľský kurz, ktorý môžete absolvovať aj na Slovensku. Ďalej je spomedzi záujemcov záujem predovšetkým o ľudí, ktorí chcú pracovať v oblasti služieb a cestovného ruchu, logistiky a stavebníctva. V stavebníctve majú rakúsky zamestnávatelia záujem predovšetkým o kvalifikovaných murárov, ktorí si môžu mesačne zarobiť skutočne zaujímavú sumu.

 

Potrebujete prácu?

Platové podmienky neporovnateľné ako na Slovensku.
Pracovná doba a benefity. Pracovný trh s množstvom pracovných ponúk plných odborných ale aj neodborných profesií.

Hľadané profesie

Výhody a benefity práce v Rakúsku. Príjem a pracovné podmienky, lepšie ako v Slovenskej republike

Pracovné ponuky

práca rakúsko ponuky pracujme volne rakúsko