Pracovné požiadavky pre prácu v Rakúsku

Pre prácu v Rakúsku musí každý jeden záujemca o zamestnanie spĺňať konkrétne požiadavky zamestnávateľa. Väčšinou však platí, že pokiaľ sa jedná o menej kvalifikovaný prácu, sú požiadavky zamestnávateľa podstatne menej náročne, ako v ostatných prípadoch.

Čím odbornejšia práca,
tým vyšší plat

Pre prácu v Rakúsku, tak ako pre domácich, tak aj pre Slovákov, ktorí sa rozhodnú ísť pracovať do tejto krajiny platí, že pracovné požiadavky pre prácu v Rakúsku sa líšia aj s celkovou výškou platu. Preto je aj v prípade profesií v Rakúsku platí pravidlo, že čím odbornejšiu prácu človek vykonáva, tým je jeho plat vyšší. Z toho dôvodu môžete aj vy v Rakúsku zarábať o niekoľko stoviek až tisíc euro viac ako domáci, či pracovníci z iných krajín EU. Všeobecne sú najlepšie platenými pozíciami v Rakúsku profesie ako lekár, IT programátori, stavební inžinieri, manažéri, farmaceuti. Naopak medzi najhoršie platené pozície, kde sa však stále plat pohybuje nad hranicou viac ako 1000 € mesačne v čistom, patria profesie ako skladník, pomocný kuchár, chyžná a podobne.

praca v rakusku

Rakúšania naše školy nevnímajú príliš pozitívne

Pracovné požiadavky pre prácu v Rakúsku súvisia aj s celkovým vzdelaním záujemcu o zamestnanie a jeho praxou v obore. Nanešťastie však naše mnohé vysoké školy v západných krajinách nemajú príliš dobré meno, čoho dôsledkom je aj to, že mnoho našich vysokoškolsky vzdelaných ľudí pracuje aj na pozíciách, ktoré nie sú adekvátne k ich vzdelaniu. Samozrejme, nie je to vždy pravidlom, keďže mnoho našich absolventov vysokých škôl pracuje aj na vysokokvalifikovaných pozíciách. K získaniu takejto pozície však väčšinou potrebujú dodatočné certifikáty, diplomy, či niekoľkoročnú prax v obore. Z toho dôvodu sú pracovné požiadavky pre prácu v Rakúsku podstatne vyššie ako u nás.

 

Potrebujete prácu?

Platové podmienky neporovnateľné ako na Slovensku.
Pracovná doba a benefity. Pracovný trh s množstvom pracovných ponúk plných odborných ale aj neodborných profesií.

Požiadavky Rakúsku

Výhody a benefity práce v Rakúsku. Príjem a pracovné podmienky, lepšie ako v Slovenskej republike

Pracovné ponuky

práca rakúsko ponuky pracujme volne rakúsko